Wybierz stronę

Electro-Voice – X1 i X2

Electro-Voice – X1 i X2

Electro-Voice wprowadza do oferty dwa nowe modele systemów liniowych. Będą do kolejno X1 i X2 przy czy ten pierwszy został zaprezentowany na InfoComm w Las Vegas w tym roku. Na X2 prawdopodobnie będzie trzeba jeszcze trochę poczekać, ale może warto?

X1 to kompaktowy system liniowy oparty o 12″ przetwornik niskotonowy. Jako sekcja wysokotonowa konstrukcji wykorzystano dwa nowe 2″ głośniki HF : ND2R o tytanowej konstrukcji. Głośniki przymocowane są do falowodów, które umożliwiają wykorzystanie ich zgodnie z teoretycznymi zasadami działania systemu liniowego.

X2 ma być modelem o lepszych osiągach od X1. Teoretycznie głośnik niskotonowy ma taką samą średnicę jednak jest to inny model. Ma on zapewnić znacznie lepsze parametry akustyczne aby dostarczyć rozwiązanie które zaspokoi potrzeby bardziej wymagających klientów.  W kwestii głośnika wysokotonowego mamy do czynienia z większym przetwornikiem – 3″ ND6A.

Niestety, żeby poznać więcej szczegółów trzeba będziesz jeszcze poczekać. Na stronie producenta nie da się jeszcze znaleźć odpowiednich dokumentów, które mogły by bliżej określić parametry systemów.

Strona producenta

O autorze

Pin It on Pinterest