Wybierz stronę

Flagowa seria JBL VTX coraz większa

Flagowa seria JBL VTX coraz większa

Seria VTX to obecnie flagowe systemy JBL PRO dla rynku proaudio. Od tygodnia można w niej zobaczyć dwa nowe systemy, które dostępne będą pod koniec tego roku w sprzedaży: VTX-A8 oraz VTX-B18.

We created the VTX A8 loudspeaker and B18 subwoofer to meet the diverse sound reinforcement needs of production companies, rental houses, theatres and houses of worship, and for anyone needing front fills, side arrays or other auxiliary support for large-scale VTX systems

George Georgallis

Solutions Manager, Tour Audio and Performing Arts, HARMAN Professional Solutions

VTX-A8

VTX-A8 to system liniowy, który ma umożliwić obsługę eventów, które wymagają bardziej kompaktowego systemu. Na podkładzie każdego modułu znajdziemy dwa przetworniki niskotonowe 8″, cztery przetworniki średniotonowe 3,5″ oraz dwa 2″ przetworniki wysokotonowe.

Według informacji producenta system posiada rozproszenie horyzontalne na poziomie 110 stopni z kontrolą do 300 Hz. Dzięki wykorzystaniu tego samego systemu do wieszania, można go połączyć w grono z innymi systemami z serii VTX.

 

VTX-B18

VTX-B18 to bas dedykowany do serii VTX z możliwością podwieszania. Głównym zadaniem B18 jest umożliwienie pełnopasmowym systemom wsparcie dolnej granicy pasma aż do poniżej 30Hz. Na pokładzie znajduje się nowy przetwornik 18″ o symbolu JBL 2288.

W krótce producent zaprezentuje więcej szczegółów odnośnie nowego systemu, który w sprzedaży pojawi się pod koniec tego roku.

O autorze

Filip Polanowski

Tematyka nagłośnienia jest mi bardzo bliska w związku z pracą w firmie rodzinnej POL-AUDIO, która zajmuje się produkcją nagłośnienia estradowego. Podstawy teoretyczne poza lekcjami fizyki na wszystkich etapach edukacji zdobywałem na wydziale Elektroniki, Politechniki Warszawskiej.

Pin It on Pinterest