Wybierz stronę

Neodymowy głośnik

Neodymowy głośnik
Przekrój głośnika

Przekrój głośnika

Określenie neodymowe tyczy się nie samego nagłośnienie ile głośników w nim wykorzystanych. Każda firma nagłośnieniowa, która posiada duży system nagłośnieniowy musi brać pod uwagę jego wagę. Nagłośnienie, które waży dużo, jest znacznie bardziej uciążliwe w transporcie a jego instalacja wymaga zazwyczaj więcej czasu.

Pewnego rodzaju rozwiązaniem są właśnie głośniki, których magnes jest neodymowy zamiast ferrytowego. Dzięki temu waga pojedynczej kolumny może się zmniejszyć nawet o 30%!! Co przy całym systemie, który nierzadko waży kilkaset kilogramów daje olbrzymi plus. Dzięki takiemu zabiegowi możemy z samochodu ciężarowego przesiąść się do busa lub z busa do samochodu dostawczego typu doblo. Taki posunięcie natomiast pozwoli nam na obniżenie ceny transportu, która może dać większy zarobek z usługi.

Drugim niezmiernie ważnym czynnikiem jest tu komfort pracy ekipy technicznej. Jeśli mamy do powieszenia system liniowy małego kalibru to jeśli mamy wybierać między modułami ważącymi 30 kilogramów jak dV-DOSC a systemem ważącym 15 kilogramów jak SLA 208M ND to zdecydowanie wybiera się ten drugi. Obecnie technologia produkcji głośników neodymowych nie ustępuje w żaden sposób pod względem jakości tradycyjnym konstrukcją. Jedyną wadą takiego rozwiązania jest jego cena.  Głośniki neodymowe kosztują więcej, jednak jest to inwestycja, która na wielu płaszczyznach przynosi zyski i jest warta swojej ceny.

O autorze

Pin It on Pinterest