Wybierz stronę

SSL L100 oraz SSL Remote Tile – Nowości od Solid State Logic

SSL L100 oraz SSL Remote Tile – Nowości od Solid State Logic

Firma Solid State Logic pokazała na Infocomm 2018 nową konsoletę – L100. Jest to obecnie najmniejszy model tej serii i oferuje mniejsze możliwości niż więksi “bracia”.  (Na dole strony znajdziemy dokładne porównanie ze strony producenta).

Patrząc na urządzenie z góry od lewej widzimy 17” ekran multi-touch, na którym wykonywać można większość czynności konfiguracyjnych i podglądowych. Po prawej stronie od niego jest miejsce na tablet – może on zastąpić “Channel Control Tile” czyli obszar obecny w konsoletach L300 i L500 plus służący do konfiguracji EQ, dynamiki, wysyłek etc. W razie potrzeby, można uruchomić na zewnętrznym komputerze oprogramowanie SOLSA, które w połączeniu z dotykowym ekranem da nam kolejny obszar roboczy. Dostępne jest w samej konsolecie złącze VGA, pozwalające na podłączenie zwykłego dodatkowego ekranu.

Poniżej do dyspozycji mamy 12 faderów w 5 warstwach, mieszczących po 5 banków, co daje w sumie 300 konfigurowalnych fader stripów. Nad faderami umieszczono sekcję “Quick Controls” dla obsługi typowych parametrów kanałów lub szyn.

W prawym dolnym rogu znajduje się “Master Tile” czyli miejsce kontroli automatyki, mute grup, solo, talkbacku oraz 2 robocze fadery – jeden przypisany do aktualnego wyboru solo, drugi przypisywany na stałe do wybranego fader stripu.

Na tylnym panelu jest 12 wejść, 12 wyjść (analog), 4 pary AES/EBU I/O, word clock, USB, LAN, VGA. połączenia MADI, Blacklight, Dante etc.

Razem z konsoletą L100 światło dzienne ujrzał można powiedzieć “SSL wing” czyli oficjalnie SSL Remote Tile. Jest to nic innego jak kopia sekcji Fader Tile zrealizowana na osobnym urządzeniu. W połączeniu z ekranem dotykowym tworzy pełnoprawną powierzchnię roboczą dla np. drugiego realizatora. Można podłączyć do konsolety lub komputera z SOLSA maksymalnie dwa takie rozszerzenia – warto zaznaczyć, że można je połączyć z każdą konsoletą serii L.

SSL L100 – kompaktowe wydanie serii jednej z najlepszych konsolet na świecie.

Więcej informacji na stronie producenta:
https://www.solidstatelogic.com/live/l100
https://www.solidstatelogic.com/news/ssl-live-expanded-with-new-remote-tile-and-v47-software?sector=Live

Dystrybucja w Polsce:
AUDIOTECH
www.audiotechpro.pl
info@audiotechpro.pl

O autorze

Pin It on Pinterest