Wybierz stronę

[TEST] Interkom Altair WBP HD – Cz.1

[TEST] Interkom Altair WBP HD – Cz.1

Altair to hiszpański producent elektroniki z segmentu estradowego. W Polsce dystrybucją marki Altair zajmuje się firma POL-AUDIO a najbardziej popularnym produktem hiszpańskiego producenta są systemu interkomowe. Do testów otrzymaliśmy zestawy Altair z serii WBP HD, które są jednym z kilku rodzai systemów komunikacji produkowanych przez tego producenta.

Ze względu na ilość aspektów jakie chciałem sprawdzić przy tej okazji, test postanowiłem rozdzielić na dwie części. W pierwszej z nich opiszę funkcjonalność zestawów interkomowych oraz zaprezentuję próbki audio zarejestrowane na wyjściu bazy. W drugiej części zajrzymy do środka urządzeń, przetestujemy ich zasięg oraz wytrzymałość baterii.

Beltpack wykonane są z plastiku pokrytego z dwóch stron gumowymi nakładkami dla poprawy pewności uchwytu. Do wyboru mamy dwa typy beltpacków: jedno i dwukanałowy. Przyciski na beltpacku pozwalają na skonfigurowanie:

  • Czułości mikrofonu.
  • Poziomu głośności w słuchawkach.
  • Rejestrację w stacji bazowej
  • oraz w przypadku betlpacków dwukanałowych – balans między kanałami A i B.

Dodatkowo mamy przycisk do nadawania, wywołania oraz dla beltpacku dwukanałowe przełączanie kanałów oraz nadawanie komunikatów do zewnętrznego systemu audio. Gniazdo do podłączenia zestawu słuchawkowego umieszczone jest od dołu w celu ograniczenia możliwości zahaczenia o niego przy pracy.

Stacja bazowa pozwala na podłączenie w sumie 4 anten, które można rozmieścić w różnych pomieszczeniach w przypadku bardziej rozproszonego systemu. Dodatkowo możemy również podłączyć dodatkowe sygnału audio, które można doprowadzić do zestawów przenośnych jak również wysłać treść komunikacji na zewnątrz.

W przypadku stacji bazowej dwukanałowej, możemy podłączyć do stacji bazowej zewnętrzny system audio, do którego beltpacki dwukanałowe oraz operator stacji mogą wysyłać komunikaty głosowe.

Jeżeli planujemy wykorzystać większą liczbę stacji bazowych, aby uniknąć zakłócania się stacji między sobą, należy połączyć je ze sobą przez złącze Sync. W niektórych przypadkach może się również okazać przydatne wyjście Relay, które pozwala na wyzwolenie urządzeń zewnętrznych.

Operator stacji bazowej może mieć podłączony własny zestaw słuchawkowy lub mikrofon bezpośrednio do przedniej płyty. Dodatkowo ma on do dyspozycji takie funkcje jak:

  • mutowanie wszystkich mikrofonów
  • wyciszenie buzzerów
  • wyłączenie możliwości nadawania komunikatów do systemu zwnętrznego
  • przekierowanie sygnału audio na zewnątrz
  • przekierowanie sygnału audio z zewnątrz do linii interkomowych
  • połączenie kanałów ze sobą

Poniżej możecie odsłuchać próbki audio nagrane z wykorzystaniem rejestratora ZOOM korzystając z wyjścia liniowego PA ze stacji bazowej.

Druga część już wkrótce…

 

Nie przegap II części testu, zapisz się do Newslettera już dziś:

 

NewsletterO autorze

Pin It on Pinterest