Wybierz stronę

L-acoustics – Seria X

L-acoustics – Seria X

W trakcie InfoComm 2015 tak samo jak podczas PLS Frankfurt, francuski producent będzie promował serię X. W ramach nowej gamy produktów znajdują się 3 satelity oraz 1 odsłuch sceniczny. Celem postawionym przed zespołem projektowym była aplikacja w systemach przenośnych wszystkiego, czego L-Acoustics nauczył się podczas prac nad systemem K2.

5XT pierwszy raz przedstawiono już w 2013 roku – konstrukcja posiada możliwość umieszczenia na statywie mikrofonowym. Obok niego w szeregu serii X znajduje się odsłuch X8 oparty o 8″ głośnik, który względem poprzednika uzyskał obniżoną dolną granicę pasma pracy. X8 przeznaczony jest do pracy w pomieszczeniach kontrolnych/technicznych gdzie cenne będzie odwzorowanie dźwięku w proporcjach zbliżonych do systemu frontowego. Kolejnym produktem jest wielozadaniowy X12, który można zostać wykorzystany zarówno jako odsłuch jak i nagłośnienie umieszczane na statywie kolumnowym lub podwieszane przy konstrukcji. Ostatnim elementem jest X15 HiQ – 15″ odsłuch sceniczny, które producent będzie promował jako nowy wyznacznik jakości w tej kategorii. Standardowo oczywiście również wyposażony w gniazdo na statyw oraz możliwość podwieszania.

Warto również zwrócić uwagę na obniżenie wagi względem poprzedników zarówno dla X15 HiQ jak i X12 (różnica to prawie 10 kg). W konstrukcjach wykorzystano neodymowe głośniki koaksjalne o większym wychyleniu. Aby utrzymać odpowiednią sztywność obudowa wykorzystano profile gięte, które rekompensują zastosowanie cieńszej sklejki. Modele są niezwykle zbliżone jeżeli chodzi o wymiary zewnętrzne, 15″ jest jedynie nieco szerszy dla uzyskania odpowiedniej objętości niezbędnej do odpowiedniego wykorzystania większego głośnika.

Kolejną różnicą jest wykorzystanie eliptycznych tub dla X12 i X15 HiQ, gdzie u poprzednika znaleźć można było raczej charakterystykę dookólną.

Więcej o serii można się dowiedzieć w materiału video:

O autorze

Pin It on Pinterest