Wybierz stronę

[PLS’18] D&B SL-series Premiera


Deprecated: Plik class-oembed.php uznawany jest za przestarzały od wersji 5.3.0! Zamiast tego proszę użyć wp-includes/class-wp-oembed.php. in /home/s4phekko/domains/profesjonalnenaglosnienie.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5573

Na targach Prolight + Sound 2018 miała miejsce premiera wielkoformatowego systemu od d&b audiotechnik – SL-Series.

Motto serii SL producent określa jako “More art, less noise”. Odnosi się ono do specyficznej konstrukcji, która ma na celu “produkcję” dźwięku w publikę przy jak najmniejszej emisji na boki oraz w tył.

System składa się z czterech elementów GSL8, GSL12, SL-SUB i SL-GSUB.

Różnica pomiędzy GSL8 a GSL12 polega tylko na dyspersji w płaszczyźnie horyzontalnej wynoszącej odpowiednio 80° i 120°. W module znajdziemy dwa 14” głośniki zamontowane na froncie, dwa 10” głośniki grające na boki (odseparowane od głównych wooferów) oraz 10” głośnik średniotonowy ułożony koaksjalnie wraz  z trzema driverami 1.4” o rozmiarze cewki 3.4”. Zestaw potrzebuje dwóch kanałów wzmacniacza d&b D80 – jeden napędza dwa woofery 14”, natomiast drugi pozostałe 6 przetworników. Całość tworzy układ kardioidalny co daje bardzo dużą kontrolę kierunkowości w całym odtwarzanym paśmie.

Poszczególne elementy można kątować od 0° do 7° w skokach 1°. Jeden klaster wiszący może zawierać maksymalnie 24 moduły natomiast zestackowany 4 moduły.

GSL może zostać powieszony na dwa sposoby, które d&b określa jako “Tension Mode” oraz “Compression Mode”. Opisywanie tych rozwiązań może stworzyć niepełne wyobrażenie na temat ich działania, dlatego odsyłam na kanał YouTube firmy d&b gdzie można zobaczyć jak prawidłowo skątować i podwiesić grono.

Parametry techniczne:
Odpowiedź częstotliwościowa (–5 dB standard) – 45 Hz – 18 kHz
Odpowiedź częstotliwościowa (–5 dB CUT mode) – 70 Hz – 18 kHz
SPL – 150 dB
Impedancja LF – 4 ohm
Impedancja LF/MF/HF – 4 ohms
Wymiary (w milimetrach) – (H x W x D) 391 x 1300 x 627

Różnica pomiędzy SL-SUB i SL-GSUB to brak możliwości podwieszenia w przypadku SL-GSUB, który jest przeznaczony do grania przy podłożu. Każdy ma trzy 21” woofery, z czego jeden jest skierowany do tyłu, w celu stworzenia układu kardioidy. W jednym klastrze można powiesić 14 sztuk.

Parametry techniczne:
Odpowiedź częstotliwościowa (–5 dB standard) 30 Hz – 90 Hz
Odpowiedź częstotliwościowa (–5 dB INFRA mode) 30 Hz – 70 Hz
SPL – 144 dB
Wymiary (w milimetrach) – (H x W x D) 585 x 1300 x 975
Waga:
SL-SUB – 138 kg
SL-GSUB – 132 kg

Reszta elementów systemu to oczywiście wzmacniacze D80, racki, systemy do podwieszania, ramy, inklinometr ArraySight (montowane na systemie urządzenie, zawierające sensory sprawdzające temperaturę i wilgotność powietrza).

Dostępne są także aplikacje, do projektowania i zarządzania systemem takie jak: ArrayCalc, ArrayProcessing, NoizCalc, R1 Remote control software.

Bardziej szczegółowe informacje można znaleźć na stronie producenta:
https://www.sl-series.com/global/en/

Dystrybucja w Polsce:
Konsbud-Audio

O autorze

Pin It on Pinterest