Wybierz stronę

Meyer Ultra-X – nowe źródło punktowe.

Meyer Ultra-X – nowe źródło punktowe.

Coś co od dawna wisiało w powietrzu to powrót do źródeł punktowych dużej mocy, które zostały nieco odłożone na liście priorytetów producentów nagłośnienia estradowego. Na targach ISE 2019 miałem okazję obejrzeć dwie z nich. Od Adamsona i od Meyer Sound. O tym drugim udało nam się zebrać kilka dodatkowych informacji od głównego projektanta – Pablo Espinosy.

 

Ultra-X to produkt, który wykorzystuje technologie opracowane dla rodziny produktów LEO. To na co warto zwrócić uwagę w produkcie to 2 przetworniki 8″ z umieszczonym na środku dużym driverem. Obracana tuba nie wymaga wyjęcia do wykonania obrotu – wystarczy odkręcić śruby i obrócić. Moduł wzmacniacza zapewnia blisko 2000 W mocy szczytowej.

Dostępne są dwie wersje: Ultra-40X i 42X, które różnią się rozproszeniem. System prezentowany jest nie tylko jako idealne uzupełnienie systemów LEO ale również jako samodzielny system nagłośnieniowy zarówno w zastosowania mobilnych jak również jako system instalacyjny.

O autorze

Filip Polanowski

Tematyka nagłośnienia jest mi bardzo bliska w związku z pracą w firmie rodzinnej POL-AUDIO, która zajmuje się produkcją nagłośnienia estradowego. Podstawy teoretyczne poza lekcjami fizyki na wszystkich etapach edukacji zdobywałem na wydziale Elektroniki, Politechniki Warszawskiej.

Pin It on Pinterest