Wybierz stronę

NA2-IO-DLINE – interfejs Dante od Neutrika

NA2-IO-DLINE – interfejs Dante od Neutrika

Dante to obecnie największy ekosystem w cyfrowym świecie przesyłania audio. To w jaki sposób do niego dołączymy zależy od naszego budżetu i potrzeb. Podstawową zaletą jest tutaj możliwość bezkarnego przesyłania dużej ilości kanałów przez stosunkowo tanie przewody na większe odległości jak również możliwość ograniczenia ilości konwersji AD/DA, które mogą pogorszyć jakość audio.

Neutrik właśnie wprowadza na rynek nowy konwerter IO Dante z dwoma wejściami i dwoma wyjściami, który będzie dostępny w sprzedaży w 3 kwartale tego roku. NA2-IO-DLINE umożliwia jednoczesną konwersję dwukierunkową, może być zarówno schowany w niewielkiej skrzyni jak również z opcjonalnymi akcesoriami zamontowany w racku. Standardowo obudowa posiada gumowe zabezpieczenie, które sprawia, że jest bardziej odporne na ciężkie warunki pracy.

Główne cechy urządzenia to:

  • Złącza z zatrzaskami dla sygnałów analogowych i sieciowego
  • Dwa dwukierunkowe sygnały Analog-Dante
  • Wymaga switcha z zasilaniem PoE (lub innego urządzenia, które je zapewni)
  • Zgodny z AES67

O autorze

Filip Polanowski

Tematyka nagłośnienia jest mi bardzo bliska w związku z pracą w firmie rodzinnej POL-AUDIO, która zajmuje się produkcją nagłośnienia estradowego. Podstawy teoretyczne poza lekcjami fizyki na wszystkich etapach edukacji zdobywałem na wydziale Elektroniki, Politechniki Warszawskiej.

Pin It on Pinterest