Wybierz stronę

Adamson Blueprint AV bez licencji

Adamson Blueprint AV bez licencji

Adamson wypuścił nową wersję aplikacji Blueprint AV, która wykorzystywana jest do projektowania i symulacji dla systemów nagłośnieniowych producenta. O samej aplikacje na pewno można powiedzieć dwie rzeczy: Jest znacznie bardziej rozbudowana niż EASE Focus ale w związku z tym jest również bardziej skomplikowana w obsłudze i wymaga więcej „wdrożenia”

Poza dodaniem wsparcia dla nowych modeli: IS7p, IS10p, S10n i S10, główną zmianą jest możliwość wykorzystania aplikacji bez licencji. Aplikacja dostępna jest do pobrania ana stronie producenta:

Blueprint AV™

Aplikacja pozwala na wybór dowolnego produktu Adamsona i wrzucenie go do wirtualnej przestrzeni. Projektowanie jest proste i pozwalana na wykonanie skomplikowanych symulacji. Potrzebujesz szybko powiesić system? Skorzystaj z funkcji Auto Shoot i operuj w przestrzeni 2D aby wykonać wszystkie symulacji szybciej. Tworzysz dużą ofertę dla klienta? Wykorzystaj symulacje 3D dużej rozdzielczości z uwzględnieniem domen: SPL, Czas, Kierunkowość. Możesz również dodać wirtualne odbiorniki w różnych miejscach obiektu.

Symulacje

Dodawanie systemów do Blueprint AV jest proste i szybkie. Funkcja Auto Shoot pozwala na łatwe określenie liczby modułów, które potrzebne będą do obsługi konkretnego obiektu. Gdy już umieścisz system, zakładka Mechanical powie inżynierom systemu wszystko co muszą wiedzieć o samym podwieszaniu. Pożądany stopień dokładności ustawiany jest przez użytkowników i pracuje bardzo szybko nawet w przypadku skomplikowanych projektów. Funkcja Capture pozwala na zachowania różnych symulacji do późniejszego porównania ze sobą.

Projektownie pomieszczeń

Korzystając z podstawowych figur geometrycznych, można zaprojektować obiekt od prostych obszarów do skomplikowanych struktur. Jeżeli potrzebujesz zaprojektować stadion albo arenę koncertową możesz skorzystać z bardziej skomplikowanych kształtów takich jak extrude i revolve surface i osiągnąć zamierzony cel korzystając z kilku przycisków.

O autorze

Filip Polanowski

Tematyka nagłośnienia jest mi bardzo bliska w związku z pracą w firmie rodzinnej POL-AUDIO, która zajmuje się produkcją nagłośnienia estradowego. Podstawy teoretyczne poza lekcjami fizyki na wszystkich etapach edukacji zdobywałem na wydziale Elektroniki, Politechniki Warszawskiej.

Pin It on Pinterest